Krádeže, loupeže, nehody, přestuky, vraždy, znásilnění. Aktuální krimi zpravodajství

www.praha.krimidoma.cz

Aktuální krimi zprávy z města PrahaZpráva vložena: 22.12.2013, 13:59 hod.

Zběsilá honička noční Prahou i zabavené drogy za milion a půl

Praha: Podnapilý řidič se zákazem řízení ohrozil při pronásledování několik chodců a naboural zaparkované vozidlo. Další muž řídil kradené auto a v něm schovával téměř pět set rostlin marihuany.

V noci ze čtvrtka na pátek si policisté pohotovostní motorizované jednotky povšimli vozidla, jehož řidič začal zmatkovat, když si na kruhovém objezdu na Litochlebském náměstí všiml projíždějící hlídky. Policistům se jeho chování zdálo poněkud podezřelé, tak se rozhodli muže zkontrolovat. Ten však na pokyny hlídky vůbec nereagoval a začal ujíždět. Zřejmě věděl proč! Řidič se řítil ulicí Květnového Vítězství, kde odbočil k Hasičské stanici a právě v těchto místech na přechodu málem porazil chodce. Ani to ho nezastavilo a zběsilá honička pokračovala ulicemi Benkova, Zimákova, Mokrá a Donovalská. Nejen, že v těchto ulicích ohrozil ještě několik dalších chodců, ale naboural i do zaparkovaného auta a stihl tak způsobit dopravní nehodu. Na křižovatce ulic Donovalská a Mokrá, odbočil do úzké jednosměrky, šlápl na brzdu a z vozidla raději vystoupil.

Hlídka pětatřicetiletého muže okamžitě zajistila, jelikož nereagoval na jejich výzvy. Z místa spolujezdce poté vystoupila žena, která uvedla, že řidič měl před jízdou dvě piva, a když viděl policejní vůz, zpanikařil. Orientační dechová zkouška potvrdila u řidiče téměř jednu promile alkoholu v dechu a navíc se policisté v dostupných evidencích dozvěděli, nejen, že muž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2021, ale také bohatou trestní minulost.

Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu v případě odsouzení hrozí až tři roky za mřížemi. Další „úlovek“ si na svůj účet připsali jen o pár hodin později jiní policisté, opět však z pohotovostní motorizované jednotky. Ti si v ulici Wilsonova všimli vozidla, o kterém v evidenci zjistili, že je vedeno jako odcizené. Okamžitě řidiče zastavili a provedli kontrolu. Čtyřiačtyřicetiletý muž jim uvedl, že si vozidlo půjčil od svého známého.

Při kontrole ale hlídka cítila jemný zápach marihuany, proto se muže zeptala, zda u sebe nějakou drogu má. Ten to rezolutně odmítl, ale už za pár vteřin bylo jasné, že lhal. Policisté našli v zavazadlové části vozu čtrnáct krabic plných sazenic marihuany. Celkem jich bylo téměř pět set. Muž proto putoval na policejní stanici a je podezřelý ze spáchání trestného činu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pět let odnětí svobody nebo peněžitý trest.

Sdílet

Komerční sdělení: Půjčky a úvěry ve Vašem městě - KamProPůjčku.cz

zdroj: Policie ČR - www.policie.cz
autor: por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.


Krimi zprávy Zprávy Krimi zprávy - TV Prima Video Fotogalerie dorpavních nehod Foto Policejní pátrání Pátrání


Krimi zprávy na Primě


Fotogalerie nehod
Náhodné foto (další foto zde)
Policejní pátrání
Policie pátrá po těchto osobách
Náhodný výběr (více zde)
Doporučujeme


Nejčtěnější dnes
Nejčtěnější za týden


Zprávy z okolí:   Benešov  Beroun  Kladno  Kolín  Kutná Hora  Mělník  Mladá Boleslav  Nymburk  Příbram  

Krádeže, loupeže, nehody, přestupky, vraždy, znásilnění.... Aktuální krimi zpravodajství ze všech měst ČR.

Celá ČR  Praha  Jižní Čechy  Jižní Morava  Severní Čechy  Severní Morava  Střední Čechy  Východní Čechy  Západní Čechy  Všechna města  Policie pátrá  Foto nehod
© Krimidoma.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Krimidoma.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@krimidoma.cz
TOPlist